Молитви Вечірні

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (Тричі).

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

МОЛИТВА МИТАРЕВА

Боже, Будь милостивий до мене грішного.

МОЛИТВА ДО ІСУСА ХРИСТА

Господи Ісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грішного.

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

ТРИСВЯТЕ

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

МАЛЕ СЛАВОСЛІВ’Я

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости Беззаконня наші; Святий зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради. Господи помилуй (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ГОСПОДНЯ

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо жодного оправдання не маючи, ми грішні, Тобі, як Владичиці, цю молитву приносимо: помилуй нас.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Господи, помилуй нас, бо на тебе ми надіємось: не прогнівайся дуже на нас і не пам’ятай беззаконь наших, але зглянься і нині, як Милосердний, і визволи нас від ворогів наших. Бо ти Бог наш, а ми, люди Твої, всі творіння рук Твоїх та ім’я твоє призиваємо.
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб ми, на Тебе надіючись, не загинули, а від усякого лиха Тобою визволилися. Бо ти єси спасіння роду християнського. Господи помилуй (12 разів).

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА

Господи, Царю Небесний, Утішителю, Душе Істини! Зглянься на мене і помилуй мене, грішного раба Твого, і відпусти мені недостойному і прости все, чим нагрішив я сьогодні, як людина, навіть і не як людина, а гірше скотини, вільні мої гріхи й невільні, відомі і не відомі, що через молодість або через недобру науку, або через зухвальство чи малодушність сталися: може іменем Твоїм я клявся, або думкою кого погудив, або кого образив, або засмутив, або з гніву наклеп на кого навів, або прогнівався, або засмутив кого, або неправду казав, або невчасно спав, або коли вбогий до мене приходив – я йому не допоміг, або осудив брата мого, або підманув, або погордував перед ним, або коли молився, то думкою про земне дбав, або щось неподібне сказав, або з гріха брата мого посміявся, або помолитись забув, та інші мої незчисленні гріхи, що їх не пам’ятаю, бо все оце, і ще біліше, я зробив. Помилуй мене, Творче мій і Владико, бідного і недостойного раба Твого, і відпусти і прости мені, як Милосердний і Чоловіколюбний, щоб у спокої ліг і заснув відпочивав я, грішний і вбогий, і щоб вклонився, і оспівав, і прославив пречесне ім’я Твоє з Отцем і Єдинородним Його Сином нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ДО БОГА ОТЦЯ

Боже вічний і Царю всякого створіння, що сподобив мене до цього часу дожити, прости мені гріхи, які заподіяв я в цей день ділом, словом і думкою; і очисти, Господи, грішну мою душу від усякої скверни душевної і тілесної, і дай мені, Господи, в цю ніч спокійний сон, щоб, уставши з мого смиренного ложа, я догоджав Пресвятому імені Твоєму в усі дні життя мого і переміг всіх ворогів і тілесних, і безтілесних, що постають на мене; і охорони мене, Господи, від пустих думок і недобрих бажань, що оскверняють мене. Бо Твоє є Царство, і сила, і слава нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи Вседержителю, Боже Небесних Сил і всього тілесного, що на небі живеш і нас убогих доглядаєш, серця і думки випробовуєш і те, що є таємне в людині, добре бачиш, Безпочаткове і Вічне Світло, в якому нема ані тіні зміни або перетворення. Сам, Безсмертний Царю, прийми молитви наші, які ми тепер грішними устами нашими творимо, на безмежність милості Твоєї надіючись, і прости нам гріхи наші, що заподіяли ми чи то ділом, чи то словом, чи то думкою, свідомо чи несвідомо. І очисти нас від усякої скверни душевної і тілесної, і дай, щоб ми в бадьорості серця і тверезості розуму прожили всю ніч цього життя, сподіваючись світлого дня, що його обітував нам Єдинородний Син Твій, Господь Бог і Спаситель наш, Ісус Христос, коли Він, Суддя всіх, прийде із славою відплатити кожному по його ділах. Нехай не в сні та лінощах, а в бадьорості та щирій праці, ми з’явимося готовими і ввійдемо з Ним у Божественне Царство Його слави і радощів, туди, де вічне Світло і невимовна утіха всім, що бачать неосяжну красу Твого Лиця. Би ти єси Істинний Світ, що освітлюєш і освячуєш усе, і Тебе славить всяке створіння на віки віків. Амінь.
Боже, очисти мене грішного, бо я ніколи нічого доброго не вчинив перед Тобою. Але Ти визволи мене від усього злого і нехай буде в мені воля Твоя, щоб не осудно я відкрив уста мої грішні і славив Святе ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ДО ГОСПОДА ІСУСА ХРИСТА

Вседержителю, Слово Отчеє, Всесвятий Ісусе! З великого милосердя Твого ніколи не покидай раба Твого, а завжди в мені перебувай. Ісусе, Добрий Пастирю Твоїх овець, не віддавай мене на поталу змієві і не попусти, щоб сатана спокушав мене, бо в мені є насіння зла. Отже, Ти , Господи Боже, поклоніння достойний, Царю Святий, Ісусе Христе, охорони мене, коли я спатиму, тим Світлом, що ніколи не меркне – Духом Твоїм Святим, що Ним освятив Ти своїх учнів, Подай, Господи, і мені недостойному рабові Твоєму спасіння Твоє на ложі моїй, просвіти розум мій світлом зрозуміння Святої Євангелії Твоєї, душу мою Твоїм смиренням охорони і в слушний час підведи мене від сну на похвалу Тобі. Бо ти Препрославлений єси з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим Духом навіки. Амінь.
Господи Боже мій! Згрішив я в цей день словом, ділом, думкою, і Ти, як Благий і Чоловіколюбний, прости мені. Сон мирний і спокійний подай мені, Господи, і Ангела Твого охоронителя пошли, щоб заступав і охороняв мене від усякого зла. Бо Ти Охоронець душ і тіл наших, і Тебе славимо, Отця і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Пресвята Вседіва, Мати Христа Бога нашого, принеси нашу молитву Синові Твоєму і Богу нашому, щоб він спас через Тебе душі наші. Благого Царя Благая Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Твого і Бога нашого вилий на мою грішну душу і Твоїми молитвами настав мене на діяння благі,щоб останок мого життя я прожив без гріха і через Тебе рай знайшов, Богородице Діво, єдина Чиста і Благословенна. Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй нас, Єдина Чиста і Благословенна.
Пресвята Богородице, спаси нас.

МОЛИТВА ДО АНГЕЛА ОХОРОНИТЕЛЯ

Ангеле Христовий, охоронителю мій святий і покровителю душі і тіла мого! Все мені прости, чим я згрішив сьогодні, і від усякої спокуси супротивника визволи мене, щоб я ніяким гріхом не прогнівив Бога мого, але молися за мене грішного і недостойного раба Твого, щоб стати мені достойним благості і милості Всесвятої Тройці і Матері Господа мого Ісуса Христа і всіх святих. Амінь.

МОЛИТВА ПОКАЯННА

Полегше, відпусти, прости, Боже, гріхи наші вільні й невільні, словом, чи ділом, свідомі чи не свідомо, вдень чи вночі заподіяні, - все нам прости, бо Ти Благий і Чоловіколюбний.

АНГЕЛЬСЬКЕ ПРИВІТАННЯ ДІВИ МАРІЇ

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами і благословен Плід утроби Твоєї, бо Ти Спаса породила душ наших.
Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, завжди Славну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

ПОМ’ЯННИК

Тих, хто нас ненавидить і кривдить, прости, Господи, доброчинцям нашим добро вчини. Братам і родичам нашим дай, чого вони просять для спасіння і життя вічного. На немічних споглянь і зцілення подай. Покеруй тими, що на морі; тими, що на землі і в повітрі подорож справляють нам, відпущення гріхів даруй. Тих, що заповіли нам, недостойним, молитися за них, помилуй з великої Твоєї милості.
Пом’яни, Господи, раніше спочилих отців, матерів, братів і сестер наших, і упокой їх там, де світить світло слави Твоєї.
Пом’яни, Господи, братів наших поневолених і визволи їх від усякої небезпеки. Пом’яни, Господи, і тих, що дари приносять і благо творять у святих твоїх Церквах і за вбогих пам’ятають, і дай їм, чого вони просять для спасіння, і життя вічне.
Пом’яни, Господи, і нас, смиренних, грішних і недостойних рабів Твоїх, і просвіти наш розум світлом Твоїм, і провадь нас по стежках заповітів Твоїх, молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії і всіх Святих, бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ПЕРЕД СНОМ

Просвіти очі мої, Христе Боже, щоб не заснував я на смерть, щоб не сказав ворог мій: я переміг його.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Боже, заступником будь душі моїй, бо ходжу я серед сітей многих, рятуй мене від них і спаси мене,
І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Преславну Божу Матір і Святішу від Святих Ангелів безперестанно вихваляймо, серцем та устами ісповідуючи Її, Богородицю, що істинно породила нам Бога в тілі, і що Безперестанно молиться за душі наші. Надія моя – Отець, пристановище моє – Син, захист мій – Дух Святий, Тройце Свята, слава Тобі.
О, Найдорожчий і Животворчий Христе Господній, помагай мені із Святою Дівою Богородицею із усіма святими навіки. Амінь.
Всі Небесні Сили, святі Ангели і Архангели, моліть Бога за мене грішного.
Святі славні і всехвальні Апостоли, Пророки, Мученики і всі святі, моліть Бога за мене грішного. Боже будь милостивий до мене грішного і помилуй мене!
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мне!
Без числа згрішив я, Господи, прости мені.
Во ім’я Отця,і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3 рази)

КОЛИ ЛЯГАЄШ У ЛІЖКО СПАТИ

Перехрести ліжко тричі, положившися на нього, перехрести себе і промов:
Захисти, мене Господи, силою Чесного і Животворчого Хреста і ним охорони мене від усякого зла.

МОЛИТВА ДО ЧЕСНОГО ХРЕСТА ПРОТИ ЗЛИХ ДУХІВ

Нехай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і нехай біжать від Лиця Його ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть. Як тане віск від лиця вогню, так нехай загинуть біси від тих, хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов, і подолав силу диявола, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Владичицею Дівою Богородицею і з усіма святими навіки. Амінь.

КОЛИ ЗАСИНАЄШ, ПРОМОВ:

В руки Твої, Господи, віддаю дух мій: Ти мене поблагослови, Ти мене помилуй і життя вічне даруй мені. Амінь.
Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

АМІНЬ

Категорія: Молитви | Додав: Administrator1 (22.08.2012)
Переглядів: 4210 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]